Ana Sayfa Bilgisayar Intel Kış Olimpiyatları İçin VR Deneyimi Üzerine Çalışıyor

Intel Kış Olimpiyatları İçin VR Deneyimi Üzerine Çalışıyor

558 views
0
PAYLAŞ
Intel, Güney Kore’nin Pyeongchang kentinde 2018 yılında düzenlenecek olan Kış Olimpiyatları için Windows’un yeni VR setiyle izlenebilecek bir VR deneyimi üzerinde çalışıyor.

Microsoft’un “Augmented Reality” yani arttırılmış gerçeklik ve “Virtual Reality” yani yapay gerçeklik teknolojilerini birleştirerek geliştireceği Windows Mixed Reality seti geçtiğimiz gün tanıtıldı. Yeni tanıtılan seti 17 Ekim’den itibaren piyasaya süreceğini de belirten Microsoft’un yeni Mixed Reality setiyle ilgili gelecek ilk büyük etkinlikte Intel’den geldi. Görünüşe göre Intel kendi VR projesindense Winows’un Mixed Reality teknolojisine gerçekten de odaklanacak.

Windows Mixed Reality başlığı çıktığı zaman, uyumlu çalışan bir çok uygulama ve oyuna, Steam VR ve Windows Store üzerinden ulaşılabilecek. Ancak Kış Olimpiyatları’yla ilgili VR deneyiminin ne zaman ve hangi platform üzerinden yayınlanacağı daha belli değil. Bununla ilgili olarak muhtemelen Kış Olimpiyatlarına yaklaştıkça Intel ve Microsoft’un yapacağı açıklamalarla bilgi sahibi olabileceğiz. Siz ne düşünüyorsunuz? Windows Mixed Reality seti sizce Oculus Rift ve HTC Vive’ın tahtına oturabilecek mi?

NOT: Deneme yazısıdır

Kaynak: webtekno

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin